Banki od wielu lat walczą o swojego klienta, proponując atrakcyjne bonusy za skorzystanie z ich oferty. Najczęściej premiowane jest założenie nowego konta (w końcu nic tak nie łechcze rocznych sprawozdań managerów jak zwiększenie się liczby klientów), lepiej oprocentowane lokaty oraz wyrobienie sobie karty kredytowej (tak jak świetna promocja Citi Banku Handlowego kilka lat temu, w której oferowany był tablet do każdej nowej karty). Premią za podpisanie umowy może być także częściowy zwrot za płacenie kartą debetową czy po prostu jednorazowa płatność na nasze nowe konto.

Spis treści

 1. Na czym polega zarabianie na bankach?
 2. Ile można zarobić na promocjach bankowych?
 3. Dla kogo są promocje bankowe
 4. Programy partnerskie z promocjami bankowymi
 5. Blogi / serwisy gdzie można śledzić najlepsze promocje
 6. Porady dla początkujących
 7. Podsumowanie

Jako że banków w naszym kraju jest stosunkowo dużo, to i takich oferta zaczęło przybywać i zarabianie poprzez promocje bankowe stały się dla wielu osób całkiem dobrą możliwością oszczędzania i zyskania dodatkowych pieniędzy.

Jak grzyby po deszczu zaczęły także powstawać wyspecjalizowane w tym "wisienkobraniu" różnego rodzaju serwisy internetowe, zajmujące się prześwietlaniem regulaminów i doradzające, jak zmaksymalizować zyski z danych kampanii.

Na czym polega zarabianie na bankach?

Promocje oferowane przez banki są naturalnie magnesem, który ma sprawić, że zostaniemy wieloletnim klientami i skorzystali z usług danego banku przy jego innych ofertach (najlepiej oczywiście kredycie hipotecznym ;-).

Prześledźmy zatem, jak wygląda proces najczęściej spotykanej premii za otworzenie konta osobistego (dla nowych klientów) w danym banku. Oczywiście każda promocja ma swoje kruczki, jednak najczęściej prebiegają one według schematu:

 1. Korzystając z danej promocji, należy założyć konto osobiste w banku.
 2. Przez ok. 3 miesiące zapewnić określone wpływy na nasze konto (zazwyczaj powyżej 1 000 zł miesięcznie) oraz płacić kartą debetową.
 3. Czas na profit - po tym czasie wypłacana jest premia na konto.
 4. Można zamykać konto bankowe.

Dlaczego zamykać konto bankowe? Przecież dopiero 3 miesiące temu je otworzyliśmy? Ponieważ pewnie będzie trzeba spełnić warunki następnej promocji. Jeśli chcemy zarabiać na promocjach bankowych, nie możemy wiązać się tylko z jednym bankiem. Należy traktować tutaj te instytucje finansowe bardziej jako operatorów komórkowych, nie ma sensu tkwić w danej sieci jeśli warunki w innej są lepsze (jeśli możemy sobie na to pozwolić i nie jesteśmy związani abonamentem).

Ile można zarobić na promocjach bankowych?

Korzystając z różnych dostępnych promocji bankowych, założenie jednego konta dla nowego klienta to jednorazowy zarobek od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Im trudniejsze są warunki promocji do spełnienia, tym premia jest wyższa.

Przykładowe promocje to:

 • Otwarcie nowego konta w banku - 200 zł.
 • Założenie nowej karty kredytowej - 400 zł.
 • Zwrot (moneyback) za płatność kartą - 300 zł (rok).

Miesięcznie można zarobić ok. 500 zł, jednak im dłużej będziecie korzystać z nowych promocji, tym ciężej będzie w przyszłości zarabiać dodatkowe pieniądze, ponieważ wszędzie będziecie posiadać już swoje konta. W większości baków obowiązuje karencja (2-5 lat) i po kilku miesiącach takiego zarabiania ciężko jest znaleźć ofertę, w której będzie można wziąć udział.

Jednak nie wszystko stracone, naturalne dla wielu jest wciąganie w tym momencie swojej rodziny (im większa, tym lepsza, aczkolwiek oferty w większości przypadków są dla osób pełnoletnich). Aby zmaksymalizować zyski, warto otworzyć sobie konta w programach partnerskich i korzystać z ich linków afiliacyjnych (jeśli ktoś założy konta z naszego linku, dostaniemy za to wynagrodzenie) i zarabiać przy każdej promocji dodatkowe pieniądze.

Dla kogo są promocje bankowe

Przed przystąpieniem do danej promocji, warto wcześniej zastanowić się, czy to na pewno dla nas. Pomimo tego, że zarabianie na promocjach bankowych jest proste, nie jest to dla każdego i nie każdemu może się ona podobać.

Promocje bankowe są dla osób, które:

 • Nie są zadowolone z obecnego konta bankowego (zarówno osobistego jak i firmowego), być może bank pobiera opłaty, które inne rachunki nie mają lub po prostu ciężko i nieintuicyjnie obsługuje się aplikację mobilną.
 • Mają dodatkowe środki finansowe, które możemy np. zamrozić na lepiej oprocentowanej lokacie bankowej w nowej promocji.
 • Często płacą kartą, większość banków będzie tego wymagała przy swoich kampaniach.
 • Posiadają kartę kredytową, z której korzystamy (tutaj na pewno będą atrakcyjne ofert warte wzięcia pod uwagę).

Dla kogo nie są promocje bankowe:

 • Mające problemami finansowe / kiedy ich comiesięczny budżet jest dopięty na ostatni guzik - jeśli nie mają żadnych dodatkowych środków finansowych, ciężko będzie spełnić warunki danej promocji.
 • Osoby niezorganizowane - trzeba pamiętać o warunkach do spełnienia. Przy posiadanych kilka kontach w promocji, bardzo często trzeba żonglować kartami debetowymi.

Programy partnerskie z promocjami bankowymi

Wszystko, czego dowiedzieliśmy się dotychczas, możemy przeczytać na milionach (no, troszkę przesadziłem) serwisach internetowych poświęconych takimi formami zarabiania pieniędzy. Nie każdy natomiast wie, że możemy przystąpić do programu partnerskiego i zarabiać dodatkowe kilkadziesiąt / kilkaset złotych przy każdym otworzeniu konta. Za przykład może posłużyć poniższa kampania, w której można zarobić 200 zł, korzystając z linka polecającego, możemy zarobić dodatkowo 110 zł (panel z Comperia Lead)

Przykładowa kampania w Comperia Lead

Nie jest to proces skomplikowany i zarezerwowany tylko dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Jako osoby fizyczne sami także możemy założyć konto (którego założenie jest prostsze niż udział w promocjach bankowych) i czerpać profity z linków afiliacyjnych.

Do najpopularniejszych programów partnerskich w Polsce należą:

 • Comperia Lead - Najpopularniejszy program partnerski w Polsce, sam najczęściej z niego korzystam, ponieważ w większości przypadków zapewniał najwyższą kwotę za spełnienie warunków danej kampanii. Zarejestruj się w Comperia Lead
 • System Partnerski - program należący do Bankier.pl, także bardzo duża liczba kampanii, do których możemy przystapić. Zarejestruj się w Systemie Partnerskim Bankier.pl
 • Money 2 Money - program działający pod skrzydłami Wirtualnej Polski. Zarejestruj się w Money2Money
 • eBrokerPartner - sam nie korzystałem, jednak duża ilość pochlebnych opinii w internecie oraz linki afiliacyjne z serwisów piszących o promocjach bankowych zdecydowała, że postanowiłem umieścić ten program na liście. Zarejestruj się w eBrokerPartner

Powyższe propozycje nie zawierają wszystkich promocji bankowych. Jednak rejestrując się w nich, możemy pokryć duża ich ilość i przy następnych kampaniach zyskać dodatkowe pieniądze.

Blogi / serwisy gdzie można śledzić najlepsze promocje

Tak jak wspomniałem wcześniej, od kilku lat jak grzyby po deszczu zaczęło powstawać dużo serwisów pokazujących nam, jak zarabiać na bankach.

Zajmują się one wyszukiwaniem najlepszych ofert (zarówna dla czytelników bloga, jak i serwisom zapewniających im najwyższy zysk z linków afiliacyjnych) i w czytelny sposób przedstawiają regulaminy oraz warunki, jakie należy spełnić przy skorzystaniu z promocji.

Przedstawię tutaj tylko kilka z nich, według mnie najrzetelniejszych i które sam regularnie odwiedzam:

 • Live Smarter - Najpopularniejszy i jeden z najstarszych serwisów śledzących promocje bankowe, posiadający ponad 350 000 odsłon miesięcznie oraz dużą bazę użytkowników.
 • Bankobranie- Niech nie zmyli Was wygląd bloga (mam wrażenie, że specjalnie jest robiony tak, aby wyglądał jakby autor bloga - Mr Złotówa nie miał pieniędzy na grafików i nic z tego bloga nie zarabiał ;) oraz domena Blogspot. Znajdziecie tutaj dużo rzetelnej wiedzy, jeden z moich ulubionych blogów nawet pomimo tego, że wertując go, czuję się jak we wczesnych latach internetu z ubiegłego wieku.
 • Moniaki- podobnie jak Live Smarter, prowadzeniem zajmuje się pełna redakcja. Warto sprawdzić.
 • Jak Dorobić - oprócz promocji bankowych jak w powyższych propozycjach, w JakDorobić raz na kilka postów dostajemy lekkie artykuły o tym, jak możemy osiągnąć także dodatkowe "pozabankowe" dochody.

Porady dla początkujących

Aby zarabianie na promocjach bankowych miały sens, najlepiej jest zautomatyzować niektóre procesy, abyśmy co miesiąc nie musieli myśleć o tym, jakie konta i gdzie trzeba zasilić nową kwotą, w tym celu warto:

 • Czytać dokładnie warunki promocji - bardzo często zyski mogą zostać uszczuplone poprzez niedopilnowanie wymagań danej kampanii (np. comiesięczną płatność kartą).
 • Spisywać najważniejsze rzeczy - W tym celu wystarczy utworzyć arkusz kalkulacyjny (dla osób nietechnicznych na kartce papieru) z przydatnymi notatkami jak otwarcie / zamknięcie danego konta, notatki z wymaganiami. W przyszłości nie będziecie musieli szukać w mailach dat, czy możecie w danej promocji brać udział.
 • Ustawić zlecenia stałe w naszym głównym banku, aby nie trzeba było co miesiąc pamiętać o zasilaniu naszych promocyjnych kont (w 90% przypadków nowe konta muszą mieć comiesięczne wpłaty, zazwyczaj wynagrodzenia większego niż 1000 zł), warto ustawić sobie zlecenia stałe w bankowości elektronicznej.

Podsumowanie

Jak sami widzicie, zarabianie na banku i jego promocjach jest całkiem proste a w połączeniu z przystapieniem do sieci partnerskiej może nam zapewnić jeszcze większy zysk. Zachęcam każdego do spróbowania tej formy zarobku.